HOVORY S…

Středa 18.04.2018 / start 19:00 / kde Klub Art / Bez vstupného / / / /
HOVORY S…
cestovatel a fotograf Vít Kanyza a olympijský vítěz a mistr světa v ledním hokeji David Moravec

Hovory s… je talk show studenta Slezské univerzity Jakuba Plaskury, která funguje od října 2016. Základním mottem talk show je představení regionálně známých a zajímavých lidí Opavanům tak, jak je třeba neznají. Talk show probíhá vždy jednou měsíčně v Klubu Art. Do dubnového dílu přijali pozvání cestovatel a fotograf Vít Kanyza a olympijský vítěz a mistr světa v ledním hokeji David Moravec.

David MORAVEC:
Mistr světa a olympijský vítěz v ledním hokeji z Nagana 1998 je rodákem z Opavy. Za svou kariéru prošel kluby v Rusku, Švédsku, Finsku, Německu, na Slovensku a v české nejvyšší soutěži je jeho jméno spjato s celky Vítkovic, Třince a Plzně. Hráč důležitých gólů, který má celkem pět medailí z velkých světových akcí, ale také hráč, kterému nebylo přáno, aby se naplno prosadil v NHL, kam jen na chvilku nahlédl v dresu Buffala Sabres. Dnes mj. hokejový expert ČT sport.

Vít KANYZA:
Mladý student AVT Slezské univerzity v Opavě vyměnil míč za fotoaparát a cestování. Vít byl vůbec prvním hostem Hovorů v říjnu 2016 a od té doby se v mnohém posunul. Má na svém kontě úspěchy se svým dokumentárním filmem a na pažbě už přes 30 zemí světa, které procestoval křížem krážem. Jak sám říká, je vždy připraven s úsměvem na rtech, letenkou v jedné ruce a s fotoaparátem v té druhé.