HOVORY S…

Úterý 13.02.2018 / start 19:00 / kde Klub Art / Bez vstupného / / / /
HOVORY S…
TALK SHOW

Hovory s… je talk show studenta Slezské univerzity Jakuba Plaskury, která funguje od října 2016. Základním mottem talk show je představení regionálně známých a zajímavých lidí Opavanům tak, jak je třeba neznají. Talk show probíhá vždy jednou měsíčně v Klubu ART. Do únorového dílu přijali pozvání žokej Marek Stromský a herec Slezského divadla Daniel Volný.

Daniel VOLNÝ: Herec Slezského divadla a jeden z nejpopulárnějších členů opavského souboru. Opavský rodák je tak trochu patriotem. Po studiích herectví na JAMU se vrátil do Opavy, aby přijal angažmá ve Slezském divadle, ve kterém je od roku 2008. Zde si zahrál například Laerta v Hamletovi, Kleanta ve Zdravém a nemocném, Kurta Cobaina v inscenaci Kurt a Sid. Daniel patří k těm hercům, kterým bylo přáno a zahrál si také Romea v notoricky známém díle Williama Shakespeara Romeo a Julie. Sportovní fanoušek a příležitostný zpěvák, který umí napodobit slona!
Marek STROMSKÝ: Když se řeknou dostihy, každého napadne jméno Josef Váňa, ale Marek Stromský – rodák z našeho regionu se vypracoval taktéž v jednoho z nejlepších českých žokejů současnosti. Patnáctinásobný účastník Velké Pardubické vlastně jeden z nejprestižnějších evropských dostihů dvakrát vyhrál, ale ve vitríně se trofeje nedočkal. Doping se totiž může týkat i koní. V roce 2010 pro změnu prohrál doslova o pár centimetrů s Tiumenem Josefa Váni. Marek Stromský bohužel patří zatím k největším smolařům Velké pardubické. To ovšem nijak nesnižuje dlouholetou výkonnost a erudovanost žokeje ze Štěpánkovic, z obce v srdci Slezska, který to dotáhnul do velkého světa koňských dostihů.