IRENA BUDWEISEROVÁ A JAKUB RACEK

Sobota 27.01.2018 / start 20:00 / kde Klub Art / předprodej 160,- / na místě 190,- / / /
IRENA BUDWEISEROVÁ A JAKUB RACEK
Bývalá zpěvačka Spirituál kvintet v sólovém projektu

Společný koncertní program Ireny a Jakuba. Zazní  starší známé spirituály i nové písně, duety, neotřelé kytarové doprovody, energie i lyrika…

IRENA BUDWEISEROVÁ: zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, která zpívá spirituály, gospely, blues, ale vše v nadčasových a neortodoxních aranžích. Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze. Byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí ) v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája,  Anděl. Spolupracovala s celou řadou vynikajících muzikantů např. Luďkem Švábenským, Zdeňkem Mertou, Františkem Kopem, Vítem Fialou atd. V současné době vystupuje se svou skupinou Blue Soul. V duu s Jakubem Rackem, a je stálým hostem skupiny Plavci Honzy Vančury.

JAKUB RACEK: kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů. Bluegrassovou asociací ČR 5x  oceněn kytaristou roku. Podobného uznání se mu dostalo i v zahraničí. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou  SPBGMA ocenění „Best guitar player“.Byl dlouholetým členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami vícekrát koncertoval v USA. Spolupracoval s Radimem Zenklem, Pavlem Bobkem, Pavlínou Jíšovou, Ramblinem Rexem. Kromě dua s Irenou Budweiserovou člen skupiny Plavci.