JANANAS + TAMALA

Pátek 10.11.2017 / start 20:00 / kde Klub Art / předprodej 90,- / na místě 130,- / / /
JANANAS + TAMALA
Koncert kapel

„Jejich hudba, to jsou silné a netuctové melodie, moderně znějící střídmé akustické aranže a především vokál charismatické Jany Ivanovič-Infeldové. Ta patří bezpochyby mezi nejvýraznější pěvecké talenty, co se na tuzemské scéně za poslední dobu objevily.“

Z www.ceskatelevize.cz:

Zatím širšímu okruhu fanoušků neznámá tvorba této mystifikační tříčlenné formace má podle některých znalců šanci stát se výrazným objevem letošního roku. V písních Jananasu na první poslech zaujme charismatický hlas Jany Infeldové, který se noří z hlubin tichého vesmíru, rozzáří se v emociálních pasážích jako kometa, aby zanechal posluchače v úžasu a pokoře.

Z týdeníku Týden:

„Jana Infeldová sice kdysi svou ironií zpestřovala televizní seriál Rodinná pouta, ale folkoví posluchači ji už několik let znají především jako výraznou zpěvačku tria Jananas. Jeho debutové album představuje až překvapivě vyzrálou porci písničkářství i nenásilného humoru, plného sarkasmů, ironie a až podvratného přístupu k významu pojmu „korektní“. Místo o orosené pasece se tak na albu zpívá o vlivu médií, GPS, radovánkách seniorů, bodu G i lákavém obsahu ledničky. Zároveň hudebně představuje zcela současnou tvář folku, ovlivněnou třeba i hip hopem, plnou chytrých a nepodbízivých melodií. Hravá a přítulná deska. “ (Antonín Kocábek)

Z www.rozhlas.cz

„Je mi jasné, že bude hudba Jananas hodně srovnávaná s tvorbou Xindla X – společnými znaky jsou punkový přístup k textům a chuť si hrát se slovy. Ale jinak je Jananas o patro výš. Album produkoval Martin Ledvina, původně trio bylo rozšířeno ještě o bicí a perkusivní nástroje. Hlavní je se nebát, takže Jananas klidně v jedné písni skříží folk, beatbox a dub. Hlavní zbraní pak zůstávají texty – chytré, vtipné, nápadité a charakteristický projev frontmanky Jany Infeldové, která je prostě Dokonalá.“ (Tomáš Klement)

Další info na:

www.jananas.cz

Jako předskokan zahraje ostravská garage-alternativní skupina Tamala.

TAMALA – proč prostě nezačít hrát, když ta malá herečka „od Bezručů“ píše písničky a její kamarádi „mají jasno“ v tom, jak to má být?

Tak jsme k tomu jen přidali pár riffů, decibelů a navrch pravou ostravskou inverzi…
https://tamala.bandcamp.com