MALÁ INVENTURA

Neděle 22.10.2017 - 25.10.2017 / start 20:00 / kde různá místa / 20,-/70,- / 100,- / / /
MALÁ INVENTURA
Festival nového divadla počtvrté v Opavě

Malá inventura již počtvrté přináší opavskému publiku výběr úspěšných představení nového divadla posledních let. Festival se koná od 22. do 25. října v Klubu Art.

Festival zahájí v neděli 22. října groteskní eskapáda o čtyřech funebrácích a jejich cestě za jedním cílem divadla Wariot Ideal. Představení začne ve 20h u kašny pod Ptačím vrchem a je bez vstupného.

„Čtvrtý ročník festivalu Malá inventura představí bohatý kaleidoskop forem současného nového divadla. Diváci se mohou těšit na happening, pohybová i dokumentární představení, loutkářské umění i divadlo pro jednoho diváka.“ uvedl dramaturg festivalu Jan Kunze.

V pondělí 23. října se divákům představí oceňovaná pohybová performance Supernaturals Martiny Hajdyly Lacové a Stana Dobáka. Nejlepší tanečnice roku 2015 a její neméně úspěšný kolega vystoupí jako dva úplně obyčejní smrtelníci, kteří se rozhodnou stát superhrdiny.  Program festivalu bude v úterý 24. října pokračovat vesmírným mikropředstavením pro jednoho diváka μSputnik. Společně se Sputnikem, první umělou družicí Země, se vydáme na cestu vesmírem a zažijeme dobrodružství spojená se závody o dobytí vesmíru. Představení Sputnik bude probíhat od 16 do 19:30 v Sále purkmistrů V Obecním domě. Ve večerních hodinách ovládne Klub ART umělecký gang Depresivní děti touží po penězích. Jejich světské mystérium nazvané Martyrium aneb Umění trpět nikoho nenechá na pochybách, že štěstí je jen sen a utrpení skutečné. Poslední den festivalu středa 25. října bude patřit dokumentárnímu představení Busking/Un Limited. Spielraum Kollektiv přivede na scénu vybrané hvězdy českého buskingu. Poznáte vzpomínky, realitu, sny i obavy pouličních umělců a nahlédnete do nepsaných pravidel ulice. Malá inventura v Opavě je součástí cyklů festivalů nového divadla Malá inventura, které se každý rok konají na několika místech v České republice.

 

Festival Malá inventura v Opavě podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Opavská kulturní organizace, p. o.