NOCZ

Čtvrtek 08.03.2018 / start 19:00 / kde Klub Art / předprodej 120,- / na místě 150,- / / /
NOCZ
Koncert

Leadrem této norsko-české formace je trumpetista a skladatel Didrik Ingvaldsen, působící současně na významných jazzových experimentálních scénách v Norsku, Berlíně a New Yorku. Jeho spoluhráči jsou norský bubeník etablovaný na berlínské scéně Dag Magnus Narvesen (mj. autorský projekt Damana či Alex Von Schlippenbach Trio), Radim Hanousek (mj. Dust in the Groove, Dunami Ensemble) a Marian Friedl (mj. Jitka Šuranská TRIO, RukyNaDudy, Slavík-Friedl Duo). Kvartet účinkoval na předních festivalech v Česku i na Slovensku a také v zahraničí (mj. Londýn, Berlín, Stavanger). Poslední album NOCZ & Iva Bittová (Hevhetia 2014) natočilo kvarteto se světově respektovanou performerkou Ivou Bittovou. Album sklidilo velice příznivé recenze po celé Evropě.

„…ich performance patrilo k tomu najlepšiemu, čo sa dá v tomto období roka v našich končinách z jazzu počuť…Ak má niekto osobnú averziu k freejazzu a experimentálnemu jazzu, tak táto partia ponúka skvelú príležitosť na jej úspešné preliečenie. Vyskúšajte!“ Rado Tihlárik SkJazz 09/2015

“The compositions mix muscular, rhythmic free jazz with sonic experimental sonic elements, spiced with Balkan and Klezmer overtones, alternating between tight, orchestrated parts and fiery free improvisations.” (Eyal Hareuveni – All About Jazz)