Panáčik

Sobota 24.02.2018 / start 20:00 / kde Klub Art / předprodej 80,- / na místě 110,- / / /
Panáčik
Koncert

Hudební skupina Panáčik ve své tvorbě spojuje hudbu, film, videoart, současný tanec, divadlo a performance.
Experiment není to správné slovo. Jasná vize a každodenní závislost, intermediální přístup. To je Panáčik. Enfant terrible. Teatrálnejší, bizarnější a romantičtější než kdykoliv předtím. Panáčik, orchestr a jeho tanečně-dramatická kapela v ženském složení. Tříštivé harmonie a absolutní logika.
S dekadentním nádechem, výraznými vokály, elektronickým i živým aranžmá a přes netradiční videa si získává Panáčik stále více příznivců. Ještě nevšednejší jsou jeho vystoupení.
Hudební skladatel, vizuální tvůrce a interpret Tomáš Moravanský, který vystupuje pod pseudonymem „Panáčik“, tvoří na poli současné vážné hudby, kontrastující s mozaikami populárních hudebních stylů a jejich kompozičních postupů. V průběhu své tvorby vytvořil 21 nahrávek a kompozic, které byly uvedeny publiku na Slovensku, stejně jako v Česku či Polsku. Album Zahrada (2012) byl nominován na Radio_Head Awards ve čtyřech hlavních kategoriích a prezentován na festivalu Pohoda. Dostal skvělé hodnocení i od Virtualfestivals a český Musicserver ho zařadil mezi 20 nejlepších zahraničních počinů. Alba Mrakodrap (2013) a Postmoderna (2014) byly koncertně uvedeny na Slovensku i v zahraničí. Tomáš Moravanský v současné době spolupracuje s mladými osobnostmi fyzického divadla v České republice, se kterými také vystupuje.