ARCHI_KVĚTEN 2022 – ATELIER38

Čtvrtek 26.05.2022 / start 18:00 / kde Klub Art / vstupné dobrovolné / / / /
ARCHI_KVĚTEN 2022 – ATELIER38
PŘEDNÁŠKY ARCHITEKTŮ

Máj – měsíc lásky k architektuře!

Festival architektury, který zprostředkovává dialog se současnou architektonickou tvorbou i s jejími autory. Těšit se můžete na výstavu toho nejlepšího, co se v posledních letech v Česku realizovalo, a na přednáškové večery s opavskými architekty. Tak nestůjte pod třešní a doražte do Obecního domu nebo Klubu Art.

Akci připravuje Spolek architektury města ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací.

Spolek architektury města

Spolek mladých opavských architektů, který si klade za cíl popularizovat témata architektury, urbanismu, veřejného prostoru a krajiny v Opavě a jejím blízkém okolí. Společně působí od roku 2020. Za dobu své existence pro vás připravuje festival Den Architektury a Archi_květen nebo spolupracuje s veřejnými subjekty na zlepšení pozice architektury v Opavě.

OPAVŠTÍ ARCHITEKTI

Zaha Hadid, Frank Gehry, Renzo Piano. Architekti, jejichž díla z druhé strany zeměkoule poznáme na obálce časopisu nebo na fotkách z dovolené. Známe ale ty, co tvoří za rohem? Jak ovlivňují prostředí, ve kterém žijeme? Zveme vás na jarní cyklus přednášek v rámci festivalu Archi_květen, na kterých vystoupí vybrané opavské architektonické ateliéry. Početnější týmy i jednotlivci představí své projekty, jakým způsobem uvažují o architektuře, co je inspiruje a co jim přináší radost.

 

ATELIER38:

Co je důležité?

Postihnout jedinečnost místa a prostoru?

Individualitu člověka, pro kterého pracujeme?

… emoce?

… prostor?

… zodpovědnost za rozhodnutí, která naleznou zhodnocení teprve v čase?

Opravdovým uměním je hledání otázek.

Neboť velikost odpovědi je závislá na hloubce otázky.

Snažíme se nacházet odpovědi.