ARCHI_KVĚTEN 2022 – PETR DOLEŽAL

Čtvrtek 19.05.2022 / start 18:00 / kde Klub Art / vstupné dobrovolné / / / /
ARCHI_KVĚTEN 2022 – PETR DOLEŽAL
PŘEDNÁŠKY ARCHITEKTŮ

Máj – měsíc lásky k architektuře!

Festival architektury, který zprostředkovává dialog se současnou architektonickou tvorbou i s jejími autory. Těšit se můžete na výstavu toho nejlepšího, co se v posledních letech v Česku realizovalo, a na přednáškové večery s opavskými architekty. Tak nestůjte pod třešní a doražte do Obecního domu nebo Klubu Art.

Akci připravuje Spolek architektury města ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací.

Spolek architektury města

Spolek mladých opavských architektů, který si klade za cíl popularizovat témata architektury, urbanismu, veřejného prostoru a krajiny v Opavě a jejím blízkém okolí. Společně působí od roku 2020. Za dobu své existence pro vás připravuje festival Den Architektury a Archi_květen nebo spolupracuje s veřejnými subjekty na zlepšení pozice architektury v Opavě.

OPAVŠTÍ ARCHITEKTI

Zaha Hadid, Frank Gehry, Renzo Piano. Architekti, jejichž díla z druhé strany zeměkoule poznáme na obálce časopisu nebo na fotkách z dovolené. Známe ale ty, co tvoří za rohem? Jak ovlivňují prostředí, ve kterém žijeme? Zveme vás na jarní cyklus přednášek v rámci festivalu Archi_květen, na kterých vystoupí vybrané opavské architektonické ateliéry. Početnější týmy i jednotlivci představí své projekty, jakým způsobem uvažují o architektuře, co je inspiruje a co jim přináší radost.

 

Petr Doležal: Po studiu na ostravské katedře architektury pod vedením docenta Josefa Kiszky působil 5 let jako architekt v opavském Atelieru 38. V roce 2018 se osamostatňuje a zakládá vlastní praxi PETR DOLEŽAL|ARCHITEKT v Opavě. Věnuje se převážně navrhování rodinných a bytových domů a dále také tvorbě realistických 3D vizualizací ve spolupráci s dalšími českými architekty. Při své práci se snaží o jednoduchost, lehkost a nadčasovost navrhovaných staveb.