FARMÁŘ A HIPSTER

Čtvrtek 30.03.2023 / start 18:00 / kde Klub Art / jeden film 100 Kč / celodenní (3 filmy) 250 Kč / celofestivalová 1 000 Kč / ZTP/ZTPP sleva 50 % / studenti sleva 30 %
FARMÁŘ A HIPSTER
FESTIVAL JEDEN SVĚT / HOST: MGR. TOMÁŠ RITZKA – MAJITEL CIDÉRIE PRVNÍ PRAJZSKÉ

Setkání dvou odlišných světů, městského a venkovského, v kulisách dechberoucí přírody rakouských Alp je výjimečným příkladem dialogu mezi těmi, kteří o sobě nevědí téměř nic, přestože žijí nedaleko od sebe.

Vídeňský novinář a právník Florian přijme výzvu zemědělce Christiana, aby si zkusil život na jeho alpské farmě. Opouští bezpečí své sociální bubliny a vydává se do světa, o jehož fungování dosud neměl ani ponětí. Co se zprvu jeví jako zajímavé dobrodružství, se však ukazuje být náročným životem plným tvrdé práce a překážek, v němž o dalších osudech farmy rozhodují výkyvy počasí i rozhodnutí v dalekém Bruselu. Humorně laděný film dokumentuje vznik nečekaného přátelství dvou velmi odlišných mužů. Sleduje ale také způsob udržitelného farmaření, které ještě nedávno bylo normou, zatímco dnes v konkurenci průmyslových velkochovů zvířat a zemědělské produkce bojuje o přežití.

Režie: Kurt Langbein / Rakousko / 2022 / 97 min.

Hostem pofilmové besedy k filmu bude majitel cidérie První prajzské Mgr. Tomáš Ritzka. Nebude chybět ochutnávka přírodních ciderů vyráběných z ovoce prajzských odrůd stromů.

Předprodej vstupenek na GoOut: https://goout.net/cs/jeden-svet-2023-opava/szrbehv/