FESTIVAL JEDEN SVĚT 2023 – CENA BEZPEČÍ

Pondělí 27.03.2023 - 31.03.2023 / start 16:00 / kde Klub Art / / ZTP/ZTPP sleva 50 % / studenti sleva 30 % jedna projekce 100 Kč / celodenní 250 Kč / celofestivalová 1000 Kč
FESTIVAL JEDEN SVĚT 2023 – CENA BEZPEČÍ
FESTIVAL DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ O LIDSKÝCH PRÁVECH

Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět, který pořádá v Opavě Opavská kulturní organizace už potřinácté.

Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Festival každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování. Pro letošní ročník zvolil téma Cena bezpečí. Třináctý ročník festivalu se uskuteční od 27. března do 31. března v Klubu Art v Opavě. Vybrané filmy budou doprovázet pofilmové besedy s režisérkami, či odborníky na téma.

„Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Sloganem Cena bezpečí bychom proto chtěli přimět publikum napříč ČR k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu,“ popisuje ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

V Klubu Art nabídneme divákům 14 filmů, které budou začínat v 16, 18 a 20 hodin. Festival slavnostně zahájíme v pondělí 27. 3. od 17:30.

Kompletní program naleznete již brzy na www.oko-opava.cz nebo www.jedensvet.cz. Vstupenky budou od 1. 3. v předprodeji na recepci Obecního domu nebo také online na GoOut: https://goout.net/cs/jeden-svet-2023-opava/szrbehv/