JAN ŠKRDLÍK A JAN HANOUSEK – PROFESOR, JEHO STUDENT A HOSTÉ

Sobota 30.10.2021 / start 19:00 / kde Klub Art / předprodej 150,- / na místě 180,- / / /
JAN ŠKRDLÍK A JAN HANOUSEK – PROFESOR, JEHO STUDENT A HOSTÉ
KONCERT

Láska v sedmi nebích: hudba italských a francouzských mistrů Antonia Vivaldiho, Georga Ph. Telemanna, Josepha Bodina de Boismortiera a J. S. Bacha s verši Tristana Tzary a Jana Škrdlíka z básnické sbírky Variace na Tzaru.

Vystoupí:

Jan Škrdlík a Jan Hanousek – violoncella

Miluše Nechvátalová – recitace

Jana Rosie Dvořáková – scénická dekorace

Hudební manifest nového suprarealismu – Suita pro dvě violoncella: V druhé půlce programu zazní suita Jana Hanouska napsaná pro dvě violoncella, která vznikla v rámci mezinárodního hnutí Manifest nového suprarealismu s kořeny v Brně, a jeho další autorské skladby.

První věta z celé suity již září mezi autory z Velké Británie či USA v rámci hudebního manifestu širokého hnutí. Hnutí poukazuje na to, že v rámci naší vnější materiální reality, tedy světa okolo nás, vnitřní reality, našeho emočního prožívání a reality nad námi, tedy věcí vyšších a krásnějších, je vlastně vše, co si myslíme, pravda a umění jako takové má autenticky obsáhnout všechny tyto tři roviny. Suita je doplněna o čtvrtou větu – Apotheosis, tedy jakési smíření s hrůzami toho, co nám realita nyní přináší.

Duo Jan Škrdlík a Jan Hanousek doplní na jambe výborný opavský bubeník Ivo Samiec. A vystoupí Barbora Larischová spolu s Janem Hanouskem na violoncello ve skladbě Volání noci.

Součástí koncertu je výstava obrazů Jany Rosie Dvořákové.