KONCERT RENÉHO MATLÁŠKA NA TERASE OBECNÍHO DOMU

Pátek 03.06.2022 / start 17:00 / kde Galerie Eisler / bez vstupného / / / /
KONCERT RENÉHO MATLÁŠKA NA TERASE OBECNÍHO DOMU
KONCERT V RÁMCI SLEZSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2022

Ahoj já jsem René, písničkář z Ostravy.

Ve 4 letech jsem začal chodit do ZUŠ na hru na klavír (fakt jsem to chtěl já) a strávil jsem zde 13 let. Kromě klavíru, hraji na kytaru a příčnou flétnu.

Od 10 let jsem koncertoval s rodinnou kapelou Marod. Od 13 let píšu vlastní písničky – tehdy jsem zároveň začal vystupovat jako písničkář. V 16 letech jsem založil kapelu Self Made.

Od roku 2017 hraji na svých sólových koncertech v doprovodu kytaristy Víti Štaigla. Ve stejném roce jsem vydal své první album Mezi prsty, které jsem nahrával ve studiu Michaela Vašíčka. Postupně jsem začal vydávat singly i videoklipy.

Součástí mé činnosti je i skládání pro jiné umělce. Petr Bende – Do peřin (text), Barbora Štanclová – Zamotaná (text,hudba)

Zahrál jsem si jako předskokan na letním turné kapely Čechomor.

V prosinci 2021 jsem vydal své druhé album Tlusté čáry. V roce 2022 budu hostem vánočního turné Petra Bende.

Podařilo se mi vyhrát Hlas Slezska, Face2Art, Česko Zpívá, Folkový Kvítek a Dětskou Portu. Obrovskou zkušeností a motivací pro mne byla soutěž v USA – WCOPA HYPERLINK „http://www.wcopa.com/“ (World Championship Of Performing Arts), kde jsem v kategorii vlastní píseň dva roky po sobě získal medaili a možnost zúčastnit se výuky zpěvu na Broadway.

Letos dokončuji magisterské studium jednooborové psychologie na Fakultě sociálních studiích v Brně.

Rád Vás uvidím na koncertě.