T-FILM 2021 – TAJEMSTVÍ VESMÍRU

Neděle 10.10.2021 - 14.10.2021 / start 00:00 / kde různá místa / bez vstupného / / / /
T-FILM 2021 – TAJEMSTVÍ VESMÍRU
MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL

Devátý ročník mezinárodního filmového festivalu T-film, tentokrát na téma Tajemství vesmíru, přinese dokumenty z celého světa a besedy s jejich autory.

Festival T-film 2021, který se koná v Opavě a Ostravě, představuje krátké dokumentární filmy na témata: vesmír, environmentální, sociální, globální inspirace, nové technologie, rozvoj talentu a podpora nadaných, ochrana tradic a kulturního dědictví, a péče a zachování technických a průmyslových památek.

PROGRAM OPAVA, KLUB ART:

Pondělí 11. 10. start 17:00 kde Klub Art bez vstupného

PERKŮV DALEKOHLED
PROMÍTÁNÍ FILMU

Film studentů a pedagogů oboru Multimediální techniky na Slezské univerzitě v Opavě propojuje největší český dalekohled s největším českým astronomem Lubošem Perkem. Není tedy náhodou, že je tento dvoumetrový dalekohled pojmenován právě po našem hlavním protagonistovi. Doc. Luboš Perek se do dějin nesmazatelně zapsal jako člověk, který pomohl definovat kosmický prostor, jako první upozornil na problematiku kosmického smetí a byl zároveň učitelem nejvýznamnějším československým astronomům.

Po filmu proběhne beseda.

Režie: Martin Petrásek

Scénář: Marie Bednářová

Stopáž: 27 min./Rok: 2019/Země: ČR

 

Úterý 12. 10. start 10:00 kde Klub Art bez vstupného

ČESKÝ ŽURNÁL – SLEPICE, VIRUS A MY

PROMÍTÁNÍ FILMU

Dokumentární film zaznamenává rodinnou pandemickou „reality show“, v níž jde o pokus poznat do detailu život slepic, zachráněných z velkochovu a adaptovaných zpět do venkovského života, na „vlastní dvorek“, a to vše za času koronaviru…

Režie: Filip Remunda

Scénář: Ivona Remundová, Filip Remunda

Stopáž: 73 min./Rok: 2020/Země: ČR

 

Středa 13. 10. start 17:00 kde Klub Art bez vstupného

OFFLINE

PROMÍTÁNÍ FILMU

Čtyři teenageři, běžný život, škola, práce a týden života zcela bez internetu. Co vše jim sedm dní off-line přinese? A dokážou týden bez sítí vydržet? Jak vypadá život dnešních teenagerů, když se ocitnou bez připojení k internetu? Co vše pro ně život on-line znamená? Jsou na něm závislí nebo ne? Co jim takový život přináší a co jim bere? Vědí to? A jsou schopni řídit své životy sami nebo jim převážnou většinu činností určuje bzučení mobilů? Zamyšlení nad tím, jak fungovat v době on-line a při tom zůstat svobodný. Film navazuje na kampaň TOJEIT (www.tojeit.cz), která popularizuje spektrum IT profesí středoškolským studentům s cílem rozšířit jejich povědomí o tom, jaké rozmanité IT profese jsou a jak ovlivňují náš život. Film je součástí linky OFFLINE, která upozorňuje na přítomnost IT v životě právě jejich odstřižením. Kampaň vznikla v rámci spolupráce univerzit VŠE, UHK a TUL a je financovaná v rámci Centralizovaných rozvojových projektů MŠMT.

Po filmu proběhne beseda.

Režie: Pavel Michalik

Scénář: Pavel Michalik

Stopáž: 30 min./Rok: 2019/Země: ČR