TENKRÁT V INDOČÍNĚ

Úterý 17.05.2022 / start 18:00 / kde Klub Art / předprodej 50,- / na místě 80,- / / /
TENKRÁT V INDOČÍNĚ
CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA MILANA ZUPKA

Když se narodíte ve znamení draka, jest povinností vaší navštívit jeho doupě. A nejlépe hned tři v jednom tahu. Symbolika je na místě, protože bez ní to tam nejde. Ať už písmo, které učíte se za pochodu, a žaludek pak dostává trošku něco jiného, než objednal si. Tak i nebeský klid, kterého se vám nedostává, neboť v celebritu se na každém kroku měníte. Ale západní draci, s krví východní, zvládnou cokoli. Déšť, oheň, propadlé letenky, hromy, blesky, a dokonce opačné jízdenky.

Letní cestování po krásně přeplněném Hong Kongu, úsměvné Číně a deštivém Vietnamu. Před 8 lety navštívili dva kaskadéři kolébku akčního filmu. Kolébku hedvábných polštářů, bojového umění a jedné z nejstarších civilizací, kterou známe spíše jen okrajově. Domov skromného ale zaslouženě hrdého národa, se kterým sice žijeme denně, ale opět ho o nic víc neznáme. Země Dálného východu na samém počátku Hedvábné stezky.

Milan Zupko je vyučený herec a cestovatelský požitkář. Když na své první výpravě skončil uprostřed Teheránu s pár dolary v kapse, zjistil, že je fuk, jak a kam cestujete. Ať už je to prodírání se bornejskou džunglí, hledání pravé guatemalské kávy nebo vysedávání v běloruském kasinu. Hlavní je dobrý pocit.