TŘI DNY HATEFREE CULTURE – SVĚT BEZ NÁSILÍ A NENÁVISTI

Úterý 15.02.2022 - 17.02.2022 / start 00:00 / kde Klub Art / bez vstupného / / / /
TŘI DNY HATEFREE CULTURE – SVĚT BEZ NÁSILÍ A NENÁVISTI
TŘÍDENNÍ FESTIVAL PLNÝ BESED A AUDIODOKUMENTŮ

OKO jako HateFree zóna!

Víte, co znamená HateFree zóna? Podobně jako Klub Atlantik a Provoz u řeky v Ostravě, Depo 2015 v Plzni či MeetFactory v Praze je i Opavská kulturní organizace HateFree zónou.

HateFree zóny jsou místa bez násilí a nenávisti. Velká růžová samolepka na dveřích nebo výloze místa značí, že tady se ke všem lidem přistupuje s respektem bez ohledu na jejich příslušnost k etnické, náboženské, sexuální, subkulturní nebo jiné sociální skupině. Nemusíte se obávat nenávistných útoků, a kdyby přeci jen přišly, personál se vás zastane a pomůže situaci vyřešit. Růžová znamená přijetí a bezpečí.

Život ve strachu a nenávisti nic pozitivního nepřináší. HateFree Culture je skupinou lidí, kteří si uvědomují složitosti vzájemného soužití, respektu a tolerance, je přesvědčena o existenci rozumných, kreativních a inovativních cest, jak ho zlepšit a nabízí vám možnost nahlížet na věci z různých úhlů pohledu, hledat řešení s ostatními, a především tvořit a sdílet to, na čem záleží.

Mrkněte na hatefree.cz, najdete tam spoustu zajímavostí od podcastů k různým sociálním tématům, až po například hejtomat. HateFree Culture se věnuje těmto tématům: Afrika, černoši, Česko, cizinci, děti, domácí násilí, duševní zdraví, extremismus, hendikep, holokaust, konflikty, LGBT, lidé bez domova, lidská práva, menšiny, muslimové, muži, nenávist, neziskové projekty, předsudečné násilí, předsudky, Romové, rozvojová pomoc, samoživitelé, senioři, sexuální násilí, šikana, sociálně slabí, sociální vyloučení, soužití, svět, tělo, trans, uprchlíci, Vietnamci, víra, vzdělávání, závislosti, zdraví, ženy, židé.

Třeba si v nich to své téma najdete i Vy.

PROGRAM FESTIVALU:

Út 15. 2. start 18:00 kde Klub Art bez vstupného (vhodné pro starší 15 let)
UMĚL JEN NASTAVIT ŽÍLU A PAK MĚ PROPLESKAT
BESEDA A AUDIODOKUMENT PRO VEŘEJNOST
Zážitkový poslech audiodokumentu o pouličním sexbyznysu v Plzni s autorem Lukášem Houdkem, vedoucím týmu HateFree Culture.

 

St 16. 2. start 9:00 a 10:30 kde Klub Art bez vstupného
TENHLE VLAK UŽ NENÍ JEN PRO BÍLÉ
BESEDA A AUDIODOKUMENT PRO ŠKOLY
Zážitkový poslech audiodokumentu z nejluxusnějšího vlaku světa s autorem Lukášem Houdkem, vedoucím týmu HateFree Culture.

TÁTA, TÁTA A TŘI DĚTI
BESEDA A AUDIODOKUMENT PRO ŠKOLY
Zážitkový poslech audiodokumentu o jednom dni v životě duhové rodiny s autorem Lukášem Houdkem, vedoucím týmu HateFree Culture.

 

St 16. 2. start 17:00 kde Galerie Eisler bez vstupného
HATEFREE?
VERNISÁŽ SKUPINOVÉ VÝSTAVY
Výstava tvorby šestice umělkyň a umělců, kteří ukazují častá témata vybízející k předsudkům v jiném světle. Vystavená díla jsou připravena exkluzivně pro výstavu v Galerii Eisler.
Kurátorka: Karíma Al-Mukhtarová, členka týmu HateFree Culture
Chillstep mix zahraje Disgustin Justin.

 

Čt 17. 2. start 9:00 a 10:30 kde Klub Art bez vstupného
HODNÝ, ZLÝ A NEKLIDNÝ
BESEDA A AUDIODOKUMENT PRO ŠKOLY
Zážitkový poslech audiodokumentu o životě s ADHD s autorem Jiřím Paszem, členem týmu HateFree Culture.

Čt 17. 2. start 18:00 kde Klub Art bez vstupného
HODNÝ, ZLÝ A NEKLIDNÝ
BESEDA A AUDIODOKUMENT PRO VEŘEJNOST
Zážitkový poslech audiodokumentu o životě s ADHD s autorem Jiřím Paszem, členem týmu HateFree Culture.

Více informací na oko-opava.cz a hatefree.cz