TYGŘI Z MOMPRACEMU

Úterý 07.06.2022 / start 18:00 / kde Klub Art / předprodej 50,- / na místě 80,- / / /
TYGŘI Z MOMPRACEMU
CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA MILANA ZUPKA

Jsou místa, kde to bez křídel či ploutví jinak ani nelze. Sice můžete zůstat na jednom místě, ale kde jinde se vám podaří prosekávat si cestu džunglí a o pár hodin později zkoušet štěstěnu v točící se ruletě. Pravda, ta pijavice, přisátá na noze není to pravé ořechové. Ale jakmile zacelíte ránu, zjistíte, že je tam krásně, stejně jako u vás doma. Zvlášť, když s lesním mužem probíráte tajemství života. A když už malajští piráti z nory vylezou, tygři mompracemští je nazpět vyženou.

Podzimní putování po Malajsii a Indonésii z léta páně 2018. Jelikož na Bali jezdí všichni, my se naopak vypravíme na zelený ostrov Sumatra, zalesněné Borneo a pulzující Singapur. Vydejte se s námi do míst, kde pirát Sandokan zachraňoval Lada Mariannu. Vody, ve kterých se psali námořnické dějiny. Do lesů, které pamatují dinosaury a nyní zde žijí naši nejbližší příbuzní. Do měst a vesnic, kde lidé jsou tak vřelí a upřímní, že byste se tam ihned přiženili.

Milan Zupko je vyučený herec a cestovatelský požitkář. Když na své první výpravě skončil uprostřed Teheránu s pár dolary v kapse, zjistil, že je fuk, jak a kam cestujete. Ať už je to prodírání se bornejskou džunglí, hledání pravé guatemalské kávy vysedáváním v běloruském kasinu. Hlavní je dobrý pocit.